oficiálna stránka obce…

Organizácie

Rybárske združenie Záhumnie

Adresa: Hlavná 17 922 01,Veľké Orvište
IČO: 42157013
tel. 0907/096327

E-mail:   info@rybnikzahumnie.sk
http://www.rybnikzahumnie.sk

   Vodná plocha s rozlohou cca 2,3 ha sa nachádza v katastrálnom území Veľké Orvište. Pozemok pod vodnou plochou ako i priľahlé pozemky patria do vlastníctva Obce Veľké Orvište, ktorá ich na základe nájomnej zmluvy dala do prenájmu občianskemu združeniu Rybárske združenie Záhumnie - Veľké Orvište.    
Rybárske združenie vzniklo na základe registrácie Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky zo dňa 18.12.2008. Pridelenie výkonu rybárskeho práva bolo udelené Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky dňa 5.2.2009 na účely podnikania v osobitnom režime.
   
Rybárske združenie je občianske združenie prevažne občanov Veľkého Orvišťa, ktorí sa stotožňujú so stanovami združenia a zaviazali sa plniť podmienky miestneho rybárskeho poriadku, odsúhlaseného členskou schôdzou dňa 23. januára 2009. Združenie je nezisková organizácia, fungujúca prevažne z členských príspevkov členov združenia. Členstvo v združení je dobrovoľné a členom sa môže stať každý občan po dovŕšení 18 roka života. Členov prijíma členská schôdza, vždy raz v roku spravidla na prvej členskej schôdzi.
   
Výkon rybárskeho práva na vodnej ploche Záhumnie je povolený len majiteľom platného povolenia vydaného miestnym združením. Porušenie tohto ustanovenia sa trestá podľa príslušných zákonov Slovenskej republiky.


rybnik_1
 rybnik_2

   Prajeme Vám príjemné chvíle strávené na rybníku či už pri love rýb, alebo len pri aktívnom oddychu no forme príjemnej prechádzky v peknom prostredí okolia rybníka.Klub seniorov Jazmín

   

klub_1
 
klub_2


Dobrovoľný hasičský zbor

   

hasici_1

Miestny odbor Matice slovenskej


   Miestny odbor Matice slovenskej so sídlom vo Veľkom Orvišti vznikol 15. septembra 2007 na ustanovujúcom valnom zhromaždení.    Pod našim miestnym odborom pracuje už úspešný Tanečný súbor mladých matičiarov, ktorého manažérom je predsedníčka nášho miestneho odboru Ing. Jana Melicherová, tanečným pedagógom a choreografom je Libor Hlaváček - maestro s aktívnou zahraničnou tanečnou baletnou praxou s mnohými medzinárodnými oceneniami, zároveň je medzinárodným rozhodcom na všetky druhy tancov a tanečným pedagógom v tanečných školách na Slovensku a v Čechách.

matica_1
 
matica_2


TJ Slovan Veľké Orvište

tj_erb

   Futbal je v obci športom, ktorý sa teší najväčšiemu záujmu obyvateľov. Nedeľné popoludnie si niektorí občania nevedia predstaviť bez pôsobenia na miestnom štadióne. "A" mužstvo hrá v okresnej súťaži - skupina B. V obci máme aj družstvo dorastencov a žiakov.

 
Adresa:
TJ Slovan, Športová ul.,Veľké Orvište, 922 01
E-mail:
kontakt@slovanvelkeorviste.sk
Kapacita štadióna:
500 miest na sedenie
Rozmery ihriska:
100 x 64 m
Výstroj:
Hummel, Derby star
Odkazy na iné stránky:
TJ Slovan Veľké Orvište
Oblastný futbalový zväz Trnava
Slovenský futbalový zväz

Hymna klubu
Hudba, text: Peter Zeman
Srdce na ihrisku mám, tam kúsok za kostolom. Nikdy na ňom nie som sám, Jedenásť apoštolov.
K tomu fanúšikov pár, máme mužstvo skvelé. Z oblekov najviac svedčia nám, dresy zeleno, žlto, biele.
Len v tých farbách radosť mám, strieľam góly, pre ne hrám. Tak poďme všetci:
Orvište do toho...
mp3

Nahrávka hymny vo formáte MP3
Z histórie
   Prvý oficiálny futbalový zápas sa hral vo Veľkom Orvišti 11. mája 1933 na ihrisku na Záhumní. Dokončili ho dobrovoľníci po tŕnistej a namáhavej práci, ktorú im sťažovala močaristá a nerovná pôda. V súčasnosti je ihrisko zaplavene rybníkom.
   Druhú a terajšiu hraciu plochu za kostolom získal klub v roku 1951 po vyhlásení vtedajšieho prezidenta republiky K. Gottwalda podľa hesla - Za ďalší rozvoj športu na dedinách.

tj_1s

   Podľa kroniky obce založili klub v roku 1933, podľa ústneho podania to však bolo o päť rokov skôr. Tak či tak, názov klubu sa niekoľkokrát menil. Do roku 1933 to bol ŠK, potom za slovenského štátu Telovýchovný spolok Sokol, od roku 1958 TJ Slovan, začiatkom 60-tych rokov TJ Družstevník, patrónom bolo vtedajšie JRD, ktoré sa však zdráhalo podporovať klub. Koncom 60-tych rokov opäť TJ Slovan a tento názov je zachovaný dodnes.

tj_2s

   Oddiel od 90-tych rokov zmenil klubové farby. Modrú nahradili obecné biela - zelená - žltá. Až od roku 1996 sa môžu v klube pýšiť novým znakom. Symbolizuje erb obce - sv. Huberta, patróna obce, ktorého znázorňujú zlaté parohy s krížom v strede. Ďalej je v znaku futbalová lopta a zachované farby obce. Pri väčších znakoch je pod parožím latinský nápis: Deus est charitas - Boh je láska.

ihrisko

   V roku 2009 bolo vybudované viacúčelové ihrisko s umelým trávnikom. Mini ihrisko s umelým trávnikom má rozmery 36 x 18 m. Je určené pre mini futbal, tenis, volejbal, basketbal, nohejbal a hádzanú, je možné ho využívať v letnom i v zimnom období. TJ Slovan, ale aj široká verejnosť tak získali ďalšiu možnosť športového vyžitia.

Stacks Image 379

Oficiálny fanklub
slovenskej futbalovej reprezentácie


http://www.fanklubfutbalsvk.sk

Stacks Image 383
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 384
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 385
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 386
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 391
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 393
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 395
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 397
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 399
Lorem ipsum dolor
Stacks Image 400
Lorem ipsum dolor